Ξεπέρασε τις 480.000 πωλήσεις παγκοσμίως το Persona 5 Scramble: The Phantom Strikers
![](https://i0.wp.com/nintenders.gr/wp-content/uploads/2020/07/P5R-P5S-Sales_07-22-20-600x428-1.jpg?resize=600%2C428&ssl=1)
Οι συνολικές πωλήσεις του Persona 5 Royal ξεπέρασε τα 1.4 εκατομμύρια, ενώ το Persona 5 Scramble: The Phantom Strikers ξεπέρασε τις 480.000 πωλήσεις σε Ιαπωνία και Ασία, μόλις ανακοίνωσε η Atlus.
Η εταιρεία ανακοίνωσε επίσης ότι το Persona 4 Golden ξεπέρασε τις 500.000 στο PC.
Υπενθυμίζουμε ότι το Persona 5 Scramble: The Phantom Strikers κυκλοφόρησε στις 20 Φεβρουαρίου 2020 στην Ιαπωνία σε Switch και PS4. Άγνωστο παραμένει ωστόσο εάν θα κυκλοφορήσει τελικά στη Δύση.