Η Retro Studios προσλαμβάνει σχεδιαστές από παιχνίδια όπως Battlefield, Tomb Raider και Borderlands
![](https://i2.wp.com/nintenders.gr/wp-content/uploads/2020/05/maxresdefault-1-1.jpg?fit=678%2C381&ssl=1)
Οι VFX artists είναι υπεύθυνοι για το σχεδιασμό των ειδικών εφέ, όπως εκρήξεις, καπνός, φωτιά και άλλα πολλά εφέ των video games.
Ο Adad Morales, ο οποίος δούλευε προηγουμένως στο Visceral studio της EA έχει προσληφθεί από τη Retro Studios για να δουλέψει στο Metroid Prime 4 ενδεχομένως.
Ακόμη ένας σχεδιαστής είναι ο Bryan Erck που εργάστηκε στο Shadow of the Tomb Raider. Τέλος ο Nicholas Wilson, ο οποίος εργάστηκε για 12 χρόνια στο Borderlands Studio Gearbox.
Υπενθυμίζουμε ότι στις αρχές του 2019 ανακοινώθηκε η μεταφορά της ανάπτυξης του Metroid Prime 4 στη Retro Studios. Αυτό σημαίνει ότι το παιχνίδι και η ανάπτυξή του θα άρχιζαν ξανά από το μηδέν. Αναμένουμε νεότερα από τη Retro και από τη Nintendo.
I am really inspired along with your writing abilities as well as with the structure to
your weblog. Is this a paid theme or did you customize it yourself?
Anyway stay up the nice high quality writing,
it is rare to see a nice weblog like this one today..