Η σειρά παιχνιδιών The Witcher ξεπέρασε τα 50 εκατομμύρια πωλήσεις
![](https://i0.wp.com/nintenders.gr/wp-content/uploads/2020/05/Witcher-Sales_05-28-20.jpg?resize=600%2C337&ssl=1)
Η σειρά παιχνιδιών The Witcher ξεπέρασε τα 50 εκατομμύρια πωλήσεις, μόλις ανακοίνωσε η CD Projekt RED.
Η σειρά The Witcher πρωτοεμφανίστηκε το 2007 με το πρώτο παιχνίδι να κυκλοφορεί στο PC. Στη συνέχεια κυκλοφόρησα τ0 The Witcher 2: Assassins of Kings το 2011 και το The Witcher 3: Wild Hunt το 2015. Τέλος κυκλοφόρησε κι ένα spin-off Gwent: The Witcher Card Game το 2018.